شناسه حضور در شبکه جهانی وب

شرکت طراحی سایت

شناسه حضور در شبکه جهانی وب

برای حضور در دهکده جهانی اینترنت داشتن یک نام مناسب الزامی است که دیگران با این نام به وب سایت شما وارد شوند . نام های کوتاه با معنی ، ساده و گونه ای که مناسب تر و راحتتر در ذهن سپرده شود

آیا می دانید روزانه نزدیک به 20.000 دومین جدید ثبت می شود!!
برای اثبات این موضوع کافی است اینجا کلیک کنید تا خودتان بتوانید با مشاهده آمارها نتیجه گیری نمایید. شاید برای شما هم پیش آمده است که دومینی را انتخاب نموده اید و بعد از مدتی که برای ثبت دومین اقدام کرده اید ، دومین قبلاً توسط فرد دیگری ثبت شده بوده است!

هر روز به مجموع دومین های ثبت شده افزوده می شود و همین باعث می شود شما بسیاری از نام های زیبا را از دست بدهید.

گاهی اوقات این نام های زیبا مبدل به گنجی می شود که صاحب دومین را یک شبه به میلیون ها دلار پول می رساند،صحت این مطلب را می توان با بررسی برخی از سایت های اینترنتی که محل خرید و فروش دومین هستند به راحتی به دست آورد ، شاید وقتی به چنین رقم های نجومی برای یک دومین بر می خورید ، متعجب شوید، اما باید باور نمود که در عصری که روزانه صدها میلیون دلار از طریق شبکه اینترنت بین فروشندگان و مشتریان تبادل می شود داشتن یک آدرس اینترنتی مناسب یکی از ملزومات است.

شما هم اگر می خواهید نام مورد نظر خود را از دست ندهید ، باید ثانیه ها را غنیمت شمارید!

براي اهداف مختلف پسوند هاي زيادي وجود دارند كه متداولترين آنها عبارتند از :
com , net , org , biz , info , cc , tv , ws , us , uk , ...
انتخاب آنها بستگي به نوع استفاده شما دارد , که در زير توضيح کوتاهي در مورد برخي از آنها آمده است:
ir , .uk , .us , .jp. , .... چنين zoneهايي نشاندهنده کشور مربوط به سازمان يا شخص دارنده دومين مي باشد به عنوان مثال .ir نشاندهانده يک دومين مربوط به يک سازمان داخل کشور ايران يا يک شخص ساکن کشور ايران است .
com. مربوط به شرکتها و سازمان هاي بازرگاني و تجاري مي باشد ( commercial )
net. مربوط به شرکت هاي ارائه دهنده خدمات اينترنت ، ثبت دومين و ميزباني وب مي باشد
org. مربوط به سازمان ها و تشکيلات سازماني مي باشد (organization)
biz. مربوط به شرکتها وسازمان هاي تجاري مي باشد (business)

اولین گام نیز در راه اندازی یک سایت ، انتخاب نام مناسب و ثبت آن می باشد. در نخستین گام شما هم می توانید با هزینه ای اندک دومین خود را ثبت کرده و به دهکده جهانی بپیوندید. پس فرصت را از دست ندهید!

منظور از ثبت دومین چیست؟
هر نام اینتنرتی به یک وب سایت اختصاص دارد که لازم است از سمت شما و از طریق یک شرکت ثبت کننده به نام شما ثبت شود. در نام دومین می توان از حروف، اعداد و - استفاده کرد.
دومین های بین المللی با پسوندهای متنوع com ، net ، org و ... ثبت می شوند. دومین های ملی با پسوند ir از طریق مرکز تحقیقات فیزیک نظری ثبت می شوند.

هر چند نام خود را در دنیای واقعی دیگران انتخاب نمودند اما اینک این فرصت در اختیار شماست که خودتان نامتان را در دنیای مجازی انتخاب کنید. فرصتهای طلایی از آن کسانی هستند که امروز اقدام می کنند.
به دامنه هایی که به صورت عام مورد استفاده قرار می گیرند و ویژه یک کشور یا منطقه خاص جغرافیایی نمی باشند، gTLD گفته می شود. برای مثال دامنه COM. که مخفف Commercial به معناي تجاري می باشد در تمامی نقاط دنیا به راحتی قابل ثبت می باشد.فروش آنتی ویروس اورجینال

جدیدترین مطالب

سامانه پشتیبانی شرکت طراحی پرتو