ارزش وب سایت یا دامنه

شرکت طراحی سایت

ارزش وب سایت یا دامنه

ارزش دامنه و وب سایت چگونه محاسبه میشود؟
اول از همه باید به این نکته اشاره کنم که ارزش وب سایت یا دامنه بر اساس دو فاکتور صورت می‌گیرد:

۱- نام عمومی‌ دامنه / وب سایت:
داشتن دامنه کوتاه com ،.net. یا org. این روزها واقعاً شانس می‌خواهد. در صورتی‌ که اگه دامنه یا وب سایت شما ترافیک هم نداشته باشه، خود دامنه درجه یک، دارای ارزش زیادی می‌باشد. من شخصاً به جمله ذیل اعتقاد دارم:

در اینترنت، دامنه شما، به مانند املاک و مستغلات شما می‌باشد.
و دلیلش این است که اگر شما به وب سایت یا دامنه خود به عنوان سرمایه گذاری طولانی مدت فکر کنید، پس باید مطمئن شوید که یک نام خوب و جذاب دارید. شما از این نکته ساده منافع زیادی خواهید برد. احتمالا شما باید مقدار بیشتری جهت خرید یک دامنه درجه یک پرداخت کنید اما کاملا ارزش سرمایه گذاری کردن را دارد.

این روزها واقعاً سخته که یک اسم دامنه خوب با قیمت مناسب پیدا کرد اما ابزاری هست که به شما این امکان رو میدهد که دامنه‌های در حل انقضا را تحت مراقبت داشته و در صورت عدم تمدید، شما میتوانید این دامنه‌ها را ثبت کنید. من در حال آماده کردن یه بخش جدید در وب سایت www.urlrate.net هستم که به شما این امکان برای ثبت دامنه‌های منقضی شده را میدهد. از زمانی‌ که یک دامنه منقضی میشود تا زمانی‌ که دوباره به بازار دامنه سرازیر شود، قابل رؤیت در قسمت ثبت دامنه‌های شرکتها نمی‌باشد. اما در این مدت زمان ممنوعیت، شما قادر به خرید این دامنه‌ها هستید. پس در این مرحله فقط نام درجه یک دامنه مهم هست و بس.

۲- کارایی دامنه یا وب سایت:
در اینجا فقط صحبت از کارایی دامنه یا وب سایت می‌باشد که منبع درآمد می‌باشد. شما میتوانید با فاکتورهای گوناگون ارزش وب سایت و پتانسیل درآمد دامنه یا وب سایت خود را پیدا کنید.

در مجموع اطلاعات مهمی‌ درباره هر وب سایت یا دامنه وجود دارد که با کنارهم گذاشتن این اطلاعات می‌توان ارزش حدودی یه دامنه یا وب سایت را به دست آورد. وب سایت www.urlrate.net فاکتورهای مهم ذیل در جهت ارزیابی وب سایت یا دامنه را به شما ارایه میدهد:

۱- تعداد روزانه بازدید کننده
۲- تعداد روزانه مشاهده صفحات
۳- رنک الکسا
۴- پیج رنک گوگل
۵- بک لینک‌های مربوطه
۶- صفحات ایندکس شده
۷- فعالیت در شبکه‌های اجتماعی از قبیل فیسبوک، توییتر، دیگگ…
۸- متا تگ ها
۹- تاریخچه وب سایت
۱۰- سرعت وب سایت
۱۱- وضعیت سرور
۱۲- مکان سرور
۱۳- سن دامنه
۱۴- شایعات و انتقادات
۱۵- سازگاری مرورگر
۱۶- تأیید W۳C
۱۷- سازگاری با موبایل
۱۸- ریسک‌های احتمالی‌
۱۹- موارد بیشتر….فروش آنتی ویروس اورجینال

جدیدترین مطالب

سامانه پشتیبانی شرکت طراحی پرتو