مزایا و معایب سرور مجازی در ایران

شرکت طراحی سایت

مزایا و معایب سرور مجازی در ایران

مزایای استفاده از سرور مجازی ایران :

۱)با در نظر گرفتن تحر یم هایی که علیه کشور عزیزمان ایران وجود دارد و تاثیر آن نیز بر روی سروریس های ارائه کننده هاست و سرور در خارج از کشور انکار ناپذیر است ، سرور مجازی ایران یک انتخاب عالی برای آن دسته از افرادی است که امنیت اطلاعات برایشان از اهمیت فوق العاده بالایی برخوردار است . هر چند انتخاب یک هاست و سرور مجازی خارجی معتبر و مناسب از کشوری که تحری م ها بر رابطه اش با ایرانیان تا کنون تاثیری نداشته است ، این احمالات را بسیار کم میکند ولی هیچ چیز در این آشفته بازار هاست و سرور و قوانین بین المللی حاکم بر آن ، غیر ممکن نیست . بنا بر این با استفاده از سرور مجازی ایران میتوانید این مشکلات را برای همیشه به فراموشی بسپارید و با خیالی آسوده به کسب و کار اینترنتی و آنلاین خود بپردازید

۲)سرعت لود شدن صفحات در سرور مجازی ایران برای کاربران ایرانی به دلیل فاصله جغرافیایی بسیار کم و در واقع عدم وجود فاصله!!! بسیار بسیار سریع است . این سرعت لود شدن صفحات در مواردی به بیش از ۴ برابر سریع تر از وب سایت های مشابه و هاست شده روی سرور های خارجی نیز میرسد . بنا بر این بسیاری از وب سایت های دولتی و سرویس دهندگان خدمات به ایرانیان عزیز ، ترجیح میدهند تا وب سایت های سرویس دهنده خود را به داخل کشور انتقال داده و از سرور مجازی ایران استفاده کنند . وب سایت های بانک ها ، مراکز آموزشی و دانشگاه ها ، سرویس دهنده های دولتی مانند بیمه و … از این دسته از مشتریان سرور مجازی ایران هستند .

معایب استفاده از سرور مجازی ایران : 

سرور مجازی ایران ، علاوه بر محاسن فوق معایبی نیز برای خیلی از وب مستران و صاحبان وب سایت های تجاری دارند . معایبی که نمیتوان به سادگی از کنار آن گذشت و در صورت ادامه یافتن میتواند منجر به نابودی کسب و کار آنلاین وب سایت هاست شده روی سرور مجازی ایران شود .

در دنیای امروز اینترنت ، سئو یا بهینه سازی وب سایت در موتور های جستجو SEO ، یکی از مهم ترین و بنیادی ترین نیاز های هر وب سایت تجاری برای بقا در بازار رقابت و فروش است . در بهینه سازی سایت و سئو ، بات ها و اسپایدر ها و کراولر های موتور های جستجو نقشی تعیین کننده و بسیار کلیدی ایفا میکنند . در واقع این اسپایدر ها و خزندگان گوگل و سایر موتور های جستجو هستند که سایت شما را آنالیز کرده و محتوای آن را در سرور های خود ایندکس و ثبت می نمایند تا در صورت نیاز و جستجو شدن آن مفاهیم توسط کاربران ، آن ها را مجددا در ضفحات نتایج جستجوی خود نمایش دهند . به دلیل فاصله جغرافیایی زیاد ، ورود این اسپایدر ها و بات های گوگل و سایر موتور های جستجو به وب سایت شما با اختلالاتی مواجه خواهد شد . برای مثال سایت برای آن های بسیار کند و سخت باز میشود . به دلیل کیفیت بسیار بد اینترنت در کشور ایران ، ممکن است بار ها و بار ها در هنگام ورورد به وب سایت های هاست شده در سرور مجازی ایران ، با مشکل مواجه شده و از این کار صرف نظر کنند . به مرور شاهد کم شدن ورود اسپایدر ها و روبات های گوگل و الکسا و … در وب سایت خود خواهید بود که این موضوع باعث افت بازدید ، پایین آمدن پیج رنک سایت و در نهایت خراب شدن سئوی سایت میگردد . بنا بر این استفاده از سرور مجازی ایران به فروشندگان آنلاین و افرادی که سئو برای آن ها از همیت بالا و ویژه ای برخوردار است ، به هیچ عنوان توصیه نمیگردد .

۲)به دلیل گران بودن اینترنت و پهای باند اینترنتی در ایران ، پهنای باند ارائه شده توسط فروشندگان سرور مجازی ایران برای هر پلان ، بسیار کم و محدود است . برای مثال تنها ۱۰ گیگابایت ماهیانه به سرورس های معمولی سرور مجازی ایران اختصاص می یابد که برای وب سایت هایی با بازدید متوسط هم بسیار کم است و احتمالا حد اقل یک بار نیاز به خرید پهنای باند اضافه در هر ماه خواهید داشت که هزینه آن نسبتا بالا و مقرون به صرفه نیست . در مقاسیه با دیتاسنتر های خارجی و سرور مجازی خارج از کشور که حدق اقل ۱۰۰ گیگ و حد اکثر پنهای باند نا محدود به شما ارائه میکند ، وضعیت پنهای باند ماهیانه در سرور مجازی ایران اصلا جالب نیست و صرف با استفاده از سرور مجازی خارجی است . بنا بر این اگر وب سایت شما بازدید بسیار بالایی دارد ، و از طرفی قادر به پرداخت هزینه پهنای باند و ترافیک ماهیانه در سرور مجازی ایران نیستید به شما توصیه میکنیم تا از سرویس های خارجی سرور مجازی استفاده کنید .فروش آنتی ویروس اورجینال

جدیدترین مطالب

سامانه پشتیبانی شرکت طراحی پرتو