چطور می توانم دامنه ای ثبت کنم ؟

شرکت طراحی سایت

چطور می توانم دامنه ای ثبت کنم ؟

در این قسمت مراحل صحیح ثبت یک دامنه را به صورت کامل توضیح می دهیم. همانطور که می دانید یک دامنه از سه بخش زیر تشکیل شده است:
.WWW
Partodesign
Com.
ما قدرت انتخابی بر روی بخش اول نداریم، البته در نظر داشته باشید که امروزه شما نیازی به وارد نمودن این بخش در مرورگر ندارید. در واقع چه با WWW. و چه بدون آن می تواند مورد استفاده قرار بگیرد. بخش دوم در واقع نام مورد نظر شما می باشد، انتخاب این نام بسیار مهم است. در مقاله ی جداگانه ای بصورت مفصل در این رابطه صحبت خواهیم کرد، اما فعلا" در نظر داشته باشید انتخاب دامنه ای کوتاه، جذاب و مرتبط که به سادگی در ذهن مخاطب بنشیند حائز اهمیت است. بخش سوم که به آن TLD به معنای Top Level Domain گفته می شود.
تعداد TLD ها بسیار زیاد است و هر کدام معنای خاصی دارند و می بایست به منظور مشخص آن TLD استفاده شوند. در مقاله ای دیگر بطور مفصل به معرفی این پسوند ها خواهیم پرداخت، اما فعلا" پر مخاطب ترین پسوند ها در ایران را برای شما نام می بریم:
.Com = Commercial - تجاری
.IR = Iran
.Net = Network
.Org = Organization
برای ثبت یک دامنه شما می بایست مراحل زیر را طی نمایید:
انتخاب نام
انتخاب TLD یا پسوند دامنه ی مورد نیاز
انتخاب یک شرکت سرویس دهنده
بررسی و امکان سنجی برای ثبت
تصمیم گیری در مورد مدت ثبت و یا اعتبار دامنه
انجام فرآیند ثبت نظیر ارسال اطلاعات و پرداخت صورتحساب
مرحله اول و دوم مهمترین مرحله ی فعالیت می باشد، پس از تصمیم گیری در ارتباط با نام و پسوند دامنه ی خود حال نوبت به مرحله سوم و زمان انتخاب یک شرکت سرویس دهنده مناسب می باشد، بدین منظور نیاز است تا شما دقت زیادی نمایید زیرا در صورت عدم ثبات و سرویس دهی مناسب این شرکت، احتمال بروز مشکلات زیادی بوجود می آید، لذا انتخاب یک شرکت با ثبات و مطمئن و قانونی که علاوه بر سرویس دهی مناسب ابزاری جهت اطلاع دهی در موعد تمدید برای شما فراهم نموده است بسیار مهم می باشد. پیشنهاد ما به شما شرکت Partodesign است.
مرحله چهارم در واقع بررسی آزاد بودن نام دامنه است، بدین منظور می بایست از ابزاری که شرکت سرویس دهنده برای شما فراهم نموده است استفاده نمایید، برای مثال شما می توانید از ابزار جستجوگر دامنه هاست ایران استفاده نمایید. بدین منظور کافی است نام دامنه ی مورد نظر را در سامانه وارد نموده و بررسی را کلیک نمایید، سامانه وضعیت دامنه را بررسی و به شما اطلاع می دهد. به منظور سهولت در بررسی شما می توانید از ابزار های جستجوی همزمان چندین پسوند نیز استفاده نمایید.
مرحله پنجم، خوب تبریک می گوییم، حال که دامنه ی مناسب را یافتید کافی است در مورد مدت زمان ثبت آن تصمیم بگیرید، ثبت می تواند از یک تا 10 سال انجام شود، البته برای تمامی دامنه ها این میزان یکسان نیست. مرحله ششم، حال لازم است تا در سامانه ثبت نام نموده و اطلاعات مورد نیاز اعلام شده را فراهم نمایید، سامانه از شما اطلاعات تماس و فنی و برخی اسناد تایید هویت را درخواست می نماید، صحت این اطلاعات بسیار مهم می باشد. پس از ثبت سفارش و صدور صورتحساب، پرداخت را انجام دهید، دامنه شما ظرف چند لحظه ثبت و رسید آن به شما ارسال می گردد. دقت فرمایید تا پیش از دریافت رسید ثبت و اطمینان از ثبت دامنه به نام شما، از استفاده این نام بر روی تبلیغات خود، حتما" و جدا" خودداری فرموده و در نظر داشته باشید برخی از دامنه ها پس از این مرحله نیاز به تایید مرکز ثبت دامنه و یا اسناد دیگری خواهند داشت. بطور مثال در هنگام ثبت دامنه های IR پس از این مرحله نیاز به تایید مرکز ثبت دامنه های ملی خواهید داشت.فروش آنتی ویروس اورجینال

جدیدترین مطالب

سامانه پشتیبانی شرکت طراحی پرتو