ترانه میرزایی
وبلاگ شخصی بنده در مورد تجربیات شخصی و کاری و ...
برگشت به صفحه اصلی وب سایت
شرکت طراحی پرتو
قصد دارم در این وبلاگ تجربیات شخصی و کاری خود را از نگاهی متفاوت با شما به اشتراک بگذارم.
۱۰

بهار،تحولی دوباره در زندگی

بهار،تحولی دوباره در زندگی

اگر بخواهیم به واژه,مفهوم و معنی طبیعت پی ببریم این واژه جزء کلمه ای چیزدیگری نخواهد بود؛زیرا تمام موجوداتی که پروردگار در جهان بی انتهاء آفریده,طبیعت گفته میشود.وبه عبارت دیگر,هرچیزی که بشر در ایجاد آن دخالت نداشته باشد,طبیعت گفته میشود. طبیعت تحفه و امانت الهی و خداوندی است.پس نباید به این تحفه و امانت الهی خیانت کرد.

بهار ، تداعی سخاوت آسمان ، تبسم گل ها ، هیاهوی پرندگان ، رویش ، زیبایی و جوانی است . بهار فصل دگرگونی است . طبیعت خزان شده به ناگاه به امر خداوند سر از خاک بر می آورد و زنده و با طراوت می شود . در اندیشه اسلامی ، طبیعت ، آفریده خداوند و جلوه رحمت بی پایان اوست .

« باید توجه داشته باشیم که خداوند دگرگونی هر پدیده ای در عالم را ، به دست انسان قرار داده و همه تحول ها با اراده انسان انجام می شود . انسان اگر بخواهد در وضعیت جامعه ، کشور و زندگی خود ، تحول ایجاد کند ، باید این تحول را از خود آغاز کند . تحول اخلاقی ، تحول درونی ، رفتن به سوی صفا و انسانیت ، عبودیت پروردگار و تسلیم در مقابل اراده آفریننده هستی ، که این تحول ، سعادت انسانها را تضمین می کند . »

بنابراین فصل بهار ، فصل نو شدن است و نوروز نيز ، حکایت نو شدن و نو خاستن است و مجالی برای بيدار شدن و كسب معرفت، چنانکه رسول گرامی اسلام فرموده است :
" آن کس که با تغییر و تحول دنیا از وضعی به وضع دیگر ، آگاه نشود ، از غافل ترین مردم است . "

نوروز خواهشی برای تغییر و سبز شدن است . از همین رو ، هنگام تحویل سال ، دست به دعا بر می داریم و از خداوند می خواهیم که عالي ترین شکل تحول را در ما ايجاد كند . حتي اگر وضعيت نيکويي داشته باشيم ، نيکوتر از آن را طلب مي كنيم : " یا مقلب القلوب والابصار ، یا مدبراللیل والنهار ، یا محول الحول والاحول ، حوّل حالنا الی احسن الحال "
" ای دگرگون کننده قلبها و دیده ها ، ای تدبیر كننده شب و روز ، ای متحول کننده حال و احوال ، حال ما را به بهترین حالت دگرگون ساز ... »

درباره من

ترانه میرزایی

من ترانه میرزایی، دانشجوی رشته مدیریت صنعتی هستم.به خاطر علاقه ای که به گرافیک داشتم و دارم به فعالیت در شرکت پرتو سامانه روژان پرداختم.در حال حاضر مسلط به فتوشاپ و فلش هستم و موفق به اخذ مدارکی در این زمینه و مدرک ICDL شدم و امیدوارم در طول همکاری با این شرکت تجربیات زیادی در زمینه فناوری اطلاعات کسب کنم.

دسته بندی مطالب

آخرین مطالب

وبلاگ دوستان من