ترانه میرزایی
وبلاگ شخصی بنده در مورد تجربیات شخصی و کاری و ...
برگشت به صفحه اصلی وب سایت
شرکت طراحی پرتو
قصد دارم در این وبلاگ تجربیات شخصی و کاری خود را از نگاهی متفاوت با شما به اشتراک بگذارم.

روزمرگی

۰۱

استرس و اضطراب...

استرس و اضطراب...

استرس يا اضطراب؟
استرس و اضطراب کلماتی هستند که در زندگی روزمره، برای توصيف حالات و احساسات بسيار استفاده می شوند:. به طور مثال، به هنگام سخنرانی در برابر جمع، به هنگام امتحان، به هنگام مشکلات مادی، تاُخير سر يک قرار، … هنگامی که در شرايطی چون شرايط فوق، در سخنان خود از اين دو کلمه استفاده می کنيم، توجه چندانی به تفاوت موجود ميان آن دو نداريم.
ولی هنگام سخن گفتن از مشکلات روحی شايع در کودکان و نوجوانان، بايد دقيق تر بود و تفاوت ميان استرس و اضطراب را به خوبی درک کرد. در روان شناسی، اضطراب مرحله ی پيشرفته تر استرس مزمن است، که هنگامی به صورت يک مشکل بهداشت روانی در می آيد که برای فرد يا اطرافيانش رنج و ناراحتی به وجود آورد يا مانع رسيدن او به اهدافش شود و يا در انجام کار های روزانه و عادی او اختلال ايجاد کند. برای درک بهتر ابتدا استرس (تنيدگی)، و سپس اضطراب را مورد بررسی قرار می دهيم.

تنيدگی (استرس)
استرس يا تنيدگي يا فشار عصبی، در روان شناسی به معنی نيرو و فشار است. هر محرکی که در بدن باعث ايجاد واکنش شود، عامل تنيدگی يا استرس زا ناميده می شود. به عبارتی ديگر، هر عاملی که موجب تنش روح و جسم و از دست رفتن تعادل فرد شود، عامل تنيدگی است.
 تنيدگی واکنش يا واکنش هايی است که در فرد، در اثر حضور عاملی ديگر (عامل تنيدگی) به وجود می آيد تا تعادل از دست رفته را باز گرداند، و باعث بسيج شدن قوای فرد برای مقابله با آن عامل و آماده باش موجود زنده می شود.

پیشگیری و درمان طبیعی در مشکلات روحی و جسمی اولین اقدام و بهترین روش برای سلامتی و درمان انسان به شمار می‌روند.

شاید شما هم از آن دسته افرادی باشید که در مورد مشکلات روحی و جسمی خود بسیار حساس بوده و دوست دارید به صورت طبیعی آنها را درمان و پیشگیری کنید. به همین خاطر اینجا نمونه‌ای از درمان طبیعی و حتی پیشگیرانه از یک ناراحتی، یعنی "اضطراب" را که بیشتر افراد با آن دست به گریبان هستند، می‌نویسیم.

برای این منظور فرقی نمی‌کند، اینکه همیشه اضطراب داشته باشید یا به طور موقت دچار این مشکل شده باشید. احتمالا جز آن دسته افرادی هستید که دوست ندارید، دارو مصرف کنید.

شاید واقعا هم نیازی به دارو نباشد. درمان‌‌های طبیعی و غیردارویی زیادی برای برطرف کردن اضطراب و تشویش وجود دارد. البته برخی از این درمان و  تکنیک‌‌ها در لحظه پاسخگو هستند در حالیکه برخی دیگر در طول زمان خاصیت درمان‌گر دارند.

ادامه : استرس و اضطراب...
۱۰

بهار،تحولی دوباره در زندگی

بهار،تحولی دوباره در زندگی

اگر بخواهیم به واژه,مفهوم و معنی طبیعت پی ببریم این واژه جزء کلمه ای چیزدیگری نخواهد بود؛زیرا تمام موجوداتی که پروردگار در جهان بی انتهاء آفریده,طبیعت گفته میشود.وبه عبارت دیگر,هرچیزی که بشر در ایجاد آن دخالت نداشته باشد,طبیعت گفته میشود. طبیعت تحفه و امانت الهی و خداوندی است.پس نباید به این تحفه و امانت الهی خیانت کرد.

بهار ، تداعی سخاوت آسمان ، تبسم گل ها ، هیاهوی پرندگان ، رویش ، زیبایی و جوانی است . بهار فصل دگرگونی است . طبیعت خزان شده به ناگاه به امر خداوند سر از خاک بر می آورد و زنده و با طراوت می شود . در اندیشه اسلامی ، طبیعت ، آفریده خداوند و جلوه رحمت بی پایان اوست .

ادامه : بهار،تحولی دوباره در زندگی
۰۹ اسفند

شنبه، شروع هفته

شنبه، شروع هفته

با سلام و تبسم...

کرکره شنبه را بالا میکشیم و به اولین دوست لبخند میزنیم...

چه دلنشین است صبحگاه شنبه ای که تو...
لبخند میزنی و باموسیقی نگاهت مهربانی را بدرقه میکنی

بازم یه شنبه جدید و یه هفته جدید شروع شد :)

برای شروع یک فعالیت جدید و شروع کارها هیچ وقت دیر نیست اما ما اغلب عادت کرده ایم آن را به شروع هفته یا شنبه موکول کنیم امروز همان روز است پس بیایید شروع کنیم:

برای یک شروع خوب هیچ وقت دیر نیست . یادتان هست که چند کار را به فردا و اول هفته موکول کرده ایم. امروز همان روز است پس بهتر است دست به کار شویم.

ادامه : شنبه، شروع هفته
۲۹ بهمن

گرمای زمستون

گرمای زمستون

امروز هوا خیلی گرمه اصلا امسال هوا بیشتر بهاری بود تا زمستونی؛ نه برفی، نه بارونی، هییییچ...

نمیدونم چرا هوای تهران اینطوری شده؟؟؟ انگاری زمستونم با ما قهر کرده :(

امروز اصلا دست و دلم به کار نمیره :(
 چند تا از همکارامم رفتن مسافرت شرکت خیلی آرومه؛ آخه من تو شلوغی و سر صدا هم شادترم، هم ذهنم بهتر کارمی کنه بر عکس خیلیا که عادت دارن تو تنهایی کار کنن.
گفتم بیام یه پست خوب براتون بزارم که متاسفانه هیچ موضوعی به ذهنم نمی رسه چون امروز هیچی نظرمو جلب نکرده بود به جز گرمای هوا تو زمستون ؛ آخه میدونید چرا ؟؟؟؟ چون من تو زمستون به دنیا اومدم و عاشقه زمستونم که متاسفانه زمستونامون نه اینکه خیلی برف و بارون میوومد، امسالم که رکورد زد. انگار نه انگار مثلا زمستونه...

ادامه : گرمای زمستون
۲۶ بهمن

جهشی به سوی هدف

جهشی به سوی هدف

روزی که تصمیم گرفتم همکاریمو با شرکت طراحی پرتو شروع کنم با مخالفت های زیادی روبرو شدم چون  راستش رو بخواین رشته تحصیلیم هیچ ارتباطی با فناوری اطلاعات نداشت، اون موقع تنها چیزی که منو تو تصمیم گیریم مصصم می کرد، علاقه زیادی بود که به فناوری اطلاعات و هر چیزی که به کامپیوتر و تکنولوژی ربط داره، داشتم. پس تصمیم گرفتم چیزی رو که واقعاً دوست دارم شروع کنم و مهمتر از اون واسش تلاش کنم. بدون در نظر گرفتن همه مخالفت ها و انرژی های منفی که از سمت بقیه می رسید...

گاهی وقتا لازمه مثله یه رهبر ارکستر رفتار کنیم، برای رسیدن به هدف و شاید یک انتخاب درست ؛باید به همه پشت کنی و مشغول کارت بشی، چون درست بعد از اینکه در مسیرت و هدفت به موفقیت دست پیداکنی همه اونایی که بهشون پشت کرده بودی بخاطر موفقیتت بلند میشن و تشویقت میکنن. البته اینی که گفتم نباید باعث بشه مسیر غیر منطقی رو برای پیشرفتاتون انتخاب کنید.نه. واقعیت اینه که  شما باید از منطقی بودن مسیرتون از هر راهی که فک می کنید درسته، مطمئن بشید بعد از اون با قدرت شروع کنید...

بزرگترین کارها در دنیا توسط افراد ساده ای صورت گرفته که برای فکر و ایده ای که به نظر خیلیا غیرممکن بوده، همت و تلاش کردن. خیلیاشون حتی  ضریب هوشی فوق العاده ای هم نداشتن. می خوام بگم همه چیزی که برای رسیدن به اهدافتون نیاز دارید همین الان الان تو دستتونه. منتظر چیز جدیدی نباشید( اون شنبه هه که همه منتظرشن هیچ وقت نمیاد اگه خودتون نخواید!!) پس برای رسیدن به هدفها و آرزوهاتون از همین الان شروع کنید. اون قدر ادامه بدین تا به اون چیزی که میخواین برسید...

به امید اینکه هیچکسی تو مسیری که داره ناامید نشه و به مقصدش برسه...

ادامه : جهشی به سوی هدف
۲۱ بهمن

اولین پست من

دوستان سلام

از اینکه، از امروز در کنار شما عزیزان خواهم بود بسیار خوشحال و راضیم و تمام تلاش خودمو میکنم که برای شما پستای خوب و جالبی بگذارم

امیدوارم پست های بعدیم رضایت کامل شما عزیزان رو جلب کنه .

موفق و پیروز باشید.

ادامه : اولین پست من

درباره من

ترانه میرزایی

من ترانه میرزایی، دانشجوی رشته مدیریت صنعتی هستم.به خاطر علاقه ای که به گرافیک داشتم و دارم به فعالیت در شرکت پرتو سامانه روژان پرداختم.در حال حاضر مسلط به فتوشاپ و فلش هستم و موفق به اخذ مدارکی در این زمینه و مدرک ICDL شدم و امیدوارم در طول همکاری با این شرکت تجربیات زیادی در زمینه فناوری اطلاعات کسب کنم.

دسته بندی مطالب

آخرین مطالب

وبلاگ دوستان من