نوروز 1396 مبارک

نوروز فرخنده , پیش به سوی سال کارآفرینی

پیام نوروزی شرکت طراحی پرتو

سال ۱۳۹۵ سالی بود سرشار از سیاهی ها و سپیدی ها , اشکها و لبخندها ,خوبی ها و بدی ها, در یک کلام سال ۹۵ سالی خاکستری بود . ایران ما در شرایطی که اقتصاد را در لبه پرتگاه تحریم و رفع تحریم می دید کج دار و مریز پرچم خود را نیمه افراشته نگاه داشت و چشم به افق تغییرات دوخت .
امیدی که چندین و چند سال به خاطر نگاه غیر علمی و زود بازده دولتهای وقت کمرنگ شده بود در سال ۹۵ دوباره جان گرفت و تا حدودی شکوفا شد. برای اولین بار دولت در تعامل با نهادهای سنتی اقتصاد نفتی , دست حمایت خود را به سمت نهادهای استارتاپی مدرن و جوان دراز کرد و نهاد سنتی را به جای تقابل , به تعامل و رقابت برابرفرا خواند ( اشاره به حکایت اپلیکیشن اسنپ و حمایت جانانه دولت از آن ) .
موضع گیری نهادهای قدرت در برابر مقوله ی شبکه اینترنت نیز امسال معقول و مدبرانه تر از سالهای پیشین بود . صبر و متانت و پیشه کردن تحمل بیشتر در برابر شبکه های اجتماعی فراگیر ,نشانه ای از بروز تحولی جدید در این عرصه است و امیدواریم ادامه داشته باشد .

اما خوب,سال ۹۵ سال تاریکی ها و سیاهی ها و برخی از بدکامی ها نیز بود . تراژدی پلاسکو , غمنامه ی سوگ مرگ دهها هنرمند و دانش پژوه و قص علی هذا … در عرصه ی اقتصاد هم دعوای برجامی و احتمال ماندن تحریمها و حکایت آب سرد تعامل نا تمام ,برگی از این سیاهی ها بود …
در کنار این ناکامی های عمومی , تکلیف برخی از مفاهیم زیر ساخت نیز همچنان نامعلوم باقی ماند … یکی از اساسی ترین هایش ,حکایت شرکتهای دانش بنیان بود . ساختار فشل تعین ملاک عضویت در دسته ی شرکتهای دانش بنیان , امسال نیز ناکارآمد تر از پیش ادامه یافت و صدها شرکت متقاضی را بی پاسخ گذاشت .
دیگر قصه ی ناتمام سال ۹۵ ,بلاتکلیفی اتصال شبکه ی بانکی ایران به اقتصاد جهان بود . وعده ای که به طرق گوناگون از ابتدای سال ۹۵ توسط مسولین دولتی بیان شد و بعد از گذر یکسال هنوز تکلیفش نا روشن است .

بگذریم . به هر حال سالی از ما گذشت . حالا چه خوب و چه بد در آستانه شروع جدیدی هستیم و باید با خلق خوش سالی نیکو و خش یمن را برای ملتمان آرزو کنیم . شرکت طراحی پرتو بدین وسیله با عرض ارادت به تمامی کارآفرینان ایران زمین و تمامی مشتریان و کارفرمایان عزیز که عضوی از خانواده بزرگ پرتو هستند سال نو خورشیدی و نوروز باستانی را به آحاد ملت ایران تبریک می گوید و آرزو مند است که سال نوین سال تدبیر ,اندیشه شادی , رفاه و خوش کامی عموم ملت باشد .

با آرزوی سربلندی ایران عزیزمان
هیات مدیره شرکت طراحی پرتو

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *