بیل گیتس

نتایج یک نظر سنجی : بیل گیتس شایسته ریاست جمهوری آمریکاست !

اختصاصی وبلاگ شرکت طراحی پرتو : در کشاکش رقابت تنگاتنگ هیلاری کلینتون و ترامپ بر سر تصاحب کرسی ریاست جمهوری ، انتشار خبری جالب از سوی یک شرکت تحقیقاتی نام آور با عنوان Fidelum Partners بسیار قابل تامل است .
این شرکت طی برگزاری کمپینی آماری به ریاست ” سوزان فیسک ” روانشناس اجتماعی دانشگاه پرینستون از یک نمونه ی آماری ۱۰۰۰ نفره خواسته است که بهترین فرد شایسته ریاست جمهوری آمریکا را با توجه به معیارهای معینی نظیر مهربانی ، لیاقت و شایستگی رتبه بندی کنند .
بر اساس نتایج این نظر سنجی ” بیل گیتس ” سرمایه دار متنفذ منتسب به کمپانی مایکروسافت ، از لحاظ شایستگی در مقام نخست و بعد از او الن دی جنرز، بازیگر، کمدین و نویسنده آمریکایی ، از نظر محبت و خونگرمی جایگاه دوم را در اختیار دارد.
نکته ی جالب توجه در نتایج این آمار سنجی جایگاه هیلاری و ترامپ در این لیست آماری متفاوت است ، جایگاهی که به مراتب پایین تر از لیست های آماری منتشر شده از سوی احزاب سیاسی دو گانه ی آمریکاست .
در ادامه این نظر سنجی از همین نمونه ی آماری خواسته شده است که بگویند بین هیلاری کلینتون و دونالد ترامپ با حفظ همان معیارها به چه کسی رای خواهند داد . نتایج نظرسنجی در این مرحله با رای ۷۳ درصدی کلینتون نسبت به ترامپ ، جایگاه اجتماعی او را از منظر شایستگی بالاتر و بهتر از ترامپ نشان می دهد .

One thought on “نتایج یک نظر سنجی : بیل گیتس شایسته ریاست جمهوری آمریکاست !

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *