آیفون 7

خبرچینها در باب آیفون ۷ چه می گویند ؟

اپل تا پایان سال ۲۰۱۶ میلادی ، ۷۸ میلیون دستگاه آیفون۷ خواهد فروخت . پیش بینی محیر العقول وال استریت ژورنال با این جمله ی تکان دهنده شروع می شود ، در ادامه با وبلاگ شرکت طراحی پرتو همراه باشید .
هنوز چندین ماه تا فرا رسیدن پاییز معروف اپل مانده است ، همه ی چشمها در انتظار کنفرانس تاریخی ماه سپتامبر جاری است ، کنفرانسی که پیش بینی ها و گمانه زنی هایش از همین حالا شروع شده است . تیم کوک اما همچنان در سکوت خبری معمول خودش ، پاسخ خبرنگاران را با جمله های نیم بند مبهم می دهد .

نمونه اش ، جمله ی عجیبی است که خبرنگار واحد تکنولوژی وال استریت از جانب تیم کوک مخابره کرده است :

آیفون جدید دقیقا همانی است که به آن نیازمندید !
از کم فروشی های اینچنینی پرچمدار ارشد اپل که بگذریم ، کلون بازار شایعات درگوشی مثل همیشه داغ است و می توان با یک سرچ دم دستی فروار ، فروار گمانه پیدا کرد ، که آیفون ۷ چه هست و چه نیست .
شایعات می گویند که باید منتظر اولین آیفون بدون فریم باشیم ! این شایعه البته چندان تر و تازه و یونیک نیست ، آنچنان که به یاد دارم گمانه ای شبیه به همین دعوی پیش از معرفی رسمی آیفون ۶ نیز بر سر زبانها بود . اما مخابره کننده ی تایوانی اینبار با اطمینان بیشتری از عزم تیم کوک برای از بین بردن فریم های کناری گوشی سخن می گوید و برای اثبات این دعوی عکس ذیل را به خبرش پیوست می کند .

آیفون 7

در گوشه ای دیگر ، شایعه پردازان حجم حافظه داخلی آیفون۷ را از ۲۵۶ گیگا بایت تا یک ترابایت افزایش می دهند ! .
طرح این گونه شایعات تراز بالا و گمانه زنی های سنگ بزرگ آن قدر پررنگ و فراگستر است که معمولا جای شایعات و گمانه های منطقی تر را کمرنگ می کند . به عنوان مثال با نگاهی به طرح زیر از همین خبرچین تایوانی می توانید به نتیجه برسید که سقف رویاهای اپل بازان کلاسیک تا کجا می تواند پرواز کند ! . خبر چین زبنده ی چشم بادامی ما زیر این عکس نوشته است : آیفون ۷ با دکمه home خدا حافظی می کند ! .

آیفون 7

از گمانه زنی های منطقی تر صحبت کردم ، گمانه هایی که چندان هم بلند پروازانه نیست اما با تحلیلی نسبی می تواند به واقعیت نزدیک تر باشد ، “مینگ چی کو ” منتقد سرشناس محصولات اپل عقیده دارد که آیفون هفت تغییر ماهوی چندانی با آیفون ۶ نخواهد داشت و سطح تغییراتش در حد استفاده از تکنولوژی شارژ بی سیم و ارتقای دوربینهای دوگانه اپل است . این پیشبینی بر مبنای دو اتفاق کلیدی بنا شده است ، یکی خرید کمپانی عکس linx از جانب اپل و دیگری مصاحبه در گوشی آقای مینگ با استیو وازنیاک ! . گویا مینگ چی کو شایعه ی شارژ بی سیم را از مصاحبه خودمانی با وازنیاک وام گرفته است ، در باب linx اما دعاوی مینگ ، حاوی جزئیات بیشتری است . او می گوید آیفون 7 دارای دو دوربین 12 مگاپیکسلی خواهد بود که یکی مجهز به لرزشگیر اپتیکال است و دیگری دارای زوم اپتیکال قدرتمند .
اما سر آخر نقبی بزنیم به گمانه زنی های شبکه فاکس ، شبکه ای که برای نخستین بار اعلام کرد که تولید آیفون هفت با مشارکت شرکتهای طرف قرارداد اپل ” پگاترون ” و ” فاکس کان ” آغاز شده است . البته لازم به ذکر است که شرکت فاکس کان ربطی به شبکه خبری فاکس ندارد 🙂 .
فاکس از تولید سه مدل مختلف از iPhone 7 پرده برداری کرده است ، یکی آیفون معمولی و دو تای دیگر آیفون 7 پلاس و برای نخستین بار آیفون هفت pro . این شبکه نیز با قدرت هر چه تمام تر از گمانه ی آیفون بدون فریم دفاع کرده است و نوید این را داده است که با انقلاب بزرگی مواجه خواهیم بود .
به هر حال بازار گمانه ها روز به روز داغ تر و داغ تر می شود و با نزدیک شدن هر چه بیشتر به روز طلایی کنفرانس سالانه ، کاربران و دوستداران اپل تشنه و مشتاق در انتظار روز واقعه خواهند ماند . باید ببینیم آقای تیم کوک در آن بعد از ظهر پاییزی ولرم از جعبه جهانی جادو چه پدیده ای را بیرون خواهد آورد ! .

 

نویسنده : میثاق بنی مهد

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *