آیفون 8

تولید آیفون ۸ ، انقلابی در راه است !

بازار شایعات در باب تولید آیفون ۸ داغ تر از همیشه است و بر خلاف سالهای پیش ، علاوه بر خبر چینان محدود شناخته شده ، بسیاری از منابع رسمی نیز به بازار اینگونه گمانه زنی ها دامن زده اند .
اختصاصی وبلاگ شرکت طراحی پرتو : خبرها این بار از تغییرات بنیادین در طراحی آیفون ۸ خبر می دهند و میزان منابع خبری آن قدر فرار و متنوع است که نمی توان روی گزاره های ادعا شده از جانب آنها تامل نکرد .
اولین منبع خبری شناخته شده که به خبرچینی های این چنینی شهرت تام دارد وبسایتMac Otakara است . این وبسایت مدعی شده است که آیفون ۸ گران ترین محصول اپل در میان آیفونهای تولید شده خواهد بود و با پایه قیمت ۱۰۰۰ دلار به فروش خواهد رسید . این وبسایت همچنین مدعی شده است که اپل ویژه ترین آیفون خود را با عنوان آیفون ایکس (iPhone X) رونمایی خواهد کرد ، آیفونی که به ادعای این خبرچین نام آور ، از برگهای برنده ی بسیاری بهره خواهد برد که بالاترینشان امکان شارژ بی سیم و امکان عمومی کاربرد هدفون بی سیم ( بدون نیاز به آداپتور درگاه لایتنینگ ) خواهد بود .
خبر بعدی متعلق به رسانه ی شناخته شده “سامسونگ دیسپلی” منتسب به شرکت سامسونگ است . این پایگاه خبری از قراردادی با ارزش ۴٫۳ میلیارد دلار مابین اپل و سامسونگ پرده برداشته است ، بر اساس این خبر سامسونگ متعهد شده است بنا بر طراحی صنعتی کارشناسان اپل ۱۶۰ میلیون نمایشگر OLED برای آیفونهای جدید این شرکت در سال جاری تولید کند . این رقم تولیدی تقریبا ۸۰ درصد تولید مرحله نخست آیفون را در جهان در بر می گیرد .
گزارش سامسونگ دیسپلی با گمانه زنی جدید ” مینگ چی کو ” تحلیل گر برجسته شرکت KGI Securities در ارتباطی مستقیم است . وی پیش بینی کرده است که عملکرد باتری آیفون ۸ به دلیل استفاده از صفحه نمایش OLED در مقابل صفحه نمایش سنتی LCD به صورت قابل توجهی افزایش خواهد یافت .
مینگ همچنین دست به پیش گویی های دیگری هم زده است از جمله اینکه در آیفون ۸ کلید HOME BUTTON به طور قطع حذف خواهد شد . حاشیه های صفحه نمایش نیز برای اولین بار کاملا حذف می شوند و در حسی دیداری آیفون ۵٫۵ و ۵٫۸ اینچی دارای صفحه نمایشی یکپارچه تر و بزرگتر خواهد بود .
“مینگ” در ادامه گفته است ” اسکنر بیومتریک ” که تا به حال به مدد کلید HOME BUTTON به اسکن امنیتی اثر انگشت می پرداخت در آیفون ۸ با کلیدهای مجازی جایگزین خواهد شد . مینگ در پایان ، احتمال تولید آیفون ۵٫۸ اینچی را که تا به حال در برخی از گمانه زنی ها منتشر شده بود رد نکرد اما خاطرنشان کرد که با توجه به ضرورت کاربرد کلید های مجازی ، بهترین سایز برای آیفونهای نسل جدید ۵٫۱۵ اینچ خواهد بود .

با توجه به اینکه اپل در سال جاری دهمین سالگرد تولد آیفون را جشن خواهد گرفت ، باید به انتظار ایستاد و دید ، که این کمپانی برای مولود نام آور خود در آستانه ورود به سالهای نوجوانی چه نقشه بکری دارد ! .

طرحهای مفهومی آیفون ۸ به روایت خبر چینان :

iphon8-5 iphon8-2 iphon8-3 iphon8-4

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *