برون سپاری

با برون سپاری شرکت شما صاحب یک دپارتمان جدید می شود!

در گذشته های نه چندان دور واژه برون سپاری برای شرکتهای متوسط و کلان حوزه IT حاوی معانی خوبی نبود و شرکتهای بزرگ در صورت نیاز به سپردن بخشی از کار خود به شرکتهای همگن ، این مساله را به عنوان نقطه ضعف نابخشودنی خود ارزیابی می کردند . اما با گسترده شدن بازار این حوزه ، معانی توسعه دهندگی نیز دستخشوش تغییرات فراوانی شده است .
توسعه ی بازار جدید و گسترش شاخه های کسب و کار ، به درستی ، قبح و زشتی واژه “برون سپاری” را زدوده است و حالا شرکتهای کلان با خیالی آسوده تر تن به سپردن کارهای مرتبط با حوزه ی خود به دیگران می کنند و در عین حال به راحتی از حاصل مهارتهای دیگران به نفع برند خود سود می برند .
شرکت طراحی پرتو چندی پیش در همین رابطه ، فراخوانی را به شرکتهای گوناگون این حوزه و بالاخص شرکتهای مرتبط با حیطه طراحی وبسایت ، ارسال کرد و از آنها خواست که به جای متحمل شدن هزینه های گزاف جهت ایجاد دپارتمان جدید و استخدام نیروی متخصص مرتبط با طراحی برنامه های گوشی هوشمند ، کارهای مرتبط با این حیطه را به شرکت طراحی پرتو واگذار نمایند و در اتحادی دو سویه از حاصل برون سپاری خود بهره ببرند .
این شرکت طی این پیشنهاد از تمامی فعالان حوزه ی آی تی خواست با تمرکز بر اصل بازاریابی متمرکز و اتخاذ سیاست برون سپاری ، مهارتهای شرکت خود را در تمام حوزه هایی که فاقد دپارتمان آن هستند افزایش دهند .

فراخوان بزرگ شرکت طراحی پرتو در گام اول شرکتهای حوزه طراحی سایت را در بر می گرفت ، شرکتهایی که تمایل دارند با گسترش حوزه فعالیتهای خود در امر توسعه دهندگی ، حیطه ی برنامه نویسی اندروید و برنامه نویسی iOS را نیز به بازاریابی خود افزون نمایند .
مزایای برون سپاری علاوه بر دسترسی هر چه بیشتر شرکتهای برون سپار به متخصصان گسترده و کارآمد، نقش تعیین کننده ی اقتصادی هم دارد .
در یک سو شرکت برون سپار با اتخاذ این تصمیم ، بار سنگین بنیاد یک دپارتمان جدید را با وجود همه ی خطرها و ریسکهای مشتق آن به زمین می گذارد و از سوی دیگر با تن دادن به شراکتی دو سویه با شرکتهای همکار ، برند خود را با اقتصادی کاملا مقرون به صرفه بالا می کشد .
واکنش مثبت شرکتهای فراخوان شده به این درخواست ، نشان از تحول بزرگی در ذائقه ی شرکتهای فعال در این عرصه دارد و آینده ی خوبی را برای کارآفرینان IT ایران نوید می دهد .

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *