اپلیکیشن Duo و Allo گوگل

اپلیکیشن ارتباطی ویدیویی Duo به عنوان رقیبی برای FaceTime اپل معرفی شد!

یکی از انتقاداتی که همواره متوجه گوگل بوده ناکارآمدی این کمپانی در حوزه‌ی شبکه‌های اجتماعی و سرویس‌های ارتباطی جدیدی است که بسیاری از کمپانی‌ها گوی سبقت را از غول جستجو ربوده‌اند. دقایقی پیش گوگل در جریان برگزاری کنفرانس توسعه دهندگانش، از اپلیکیشن ارتباطی ویدیویی Duo برای اندروید و iOS رونمایی کرد.

غیبت در میان بزرگ‌ترین سرویس‌های ارتباطی و شبکه‌های اجتماعی را باید پاشنه‌ی آشیلی برای گوگل خواند که همواره انتقاداتی را نسبت به گوگل برانگیخته است. حال این کمپانی در جریان برگزاری کنفرانس توسعه‌دهندگانش از اپلیکیشن جدید ارتباطی خود با قابلیت ارائه‌ی مکالمات ویدیویی با کیفیت اچ‌دی رونمایی کرد. این اپلیکیشن جدید برای هر دو پلتفرم اندروید و iOS منتشر شده که Duo نام دارد.

در کنفرانس توسعه‌دهندگان ۲۰۱۶ گوگل که در حال برگزاری است، گوگل تمرکز ویژه‌ای روی دستیارهای هوشمند و سرویس‌های ارتباطی قرار داده است. پس از معرفی اپلیکیشن Allo، نوبت به Duo رسید تا نشان دهد گوگل برنامه‌ای ویژه‌ای برای این حوزه دارد. اما شاید این سوال نیز برای شما مطرح شده باشد که چرا گوگل دو اپلیکیشن مجزا را با کارکردی تقریبا مشابه که امکان ترکیب این دو اپلیکیشن را فراهم می‌کرد، معرفی کرده است؟ دلیل اول را باید در ارائه‌ی سرویس‌های سریع و ایجاد تجربه‌ای کارآمد نزد کاربران عنوان کرد؛ دلیل دوم، ارائه‌ی سرویسی است که تفاوتی با گزینه‌های موجود در بازار داشته باشد. برای مثال می‌توان به فیس‌بوک اشاره کرد که یک پیام‌رسان قدرتمند مجهز به چت‌بات‌های کاربردی را در اختیار دارد. همچنین سرویس واتس‌اَپ نیز که در خدمت فیس‌بوک است، امکان برقراری تماس‌های صوتی و ویدیویی را در کنار پیام‌رسانی متنی در اختیار کاربران قرار می‌دهد.

اپلیکیشن Allo را باید سرویسی خواند که بیشتر با بات‌های Google Assistant سر و کار داشته و امکان برقراری ارتباط با دوستان مجازی را برای کاربران فراهم می‌کند؛ بطوریکه می‌توان این سرویس را با Messenger مقایسه کرد، حال آنکه Duo با کاربری متفاوتی که دارد خود را همتراز با سرویسی نظیر FaceTime اپل قرار می‌دهد.

براساس اطلاعات ارائه شده انتظار می‌رود اپلیکیشن Duo تابستان امسال منتشر شود. اطلاعات ارائه شده توسط گوگل نشان از این دارد که هنگام استفاده از Duo در صورت دریافت یک تماس ویدیویی، کاربری که تماس را دریافت می‌کند، می‌تواند تصویری زنده از تماس گیرنده را پیش از قبول تماس و برقراری آن ببیند. این ویژگی Knock Knock نام دارد.

یکی دیگر از مواردی که می‌تواند Duo را به نور چشم کاربران تبدیل کند، امکان استفاده از آن در شرایطی است که کاربران از ارتباط اینترنت بسیار سریعی بهره‌مند نیستند. شاید از خود بپرسید که با وجود انتشار Duo، چه سرنوشتی در انتظار Hangouts خواهد بود؟ باید به این نکته اشاره کرد هنگ‌اوتز همچنان با تمام کاستی‌ها و نقاط قوتش به کار ادامه خواهد داد. شاید تجربیات منفی گوگل در مورد هنگ‌اوتز را باید دلیلی خواند که این کمپانی سرویس ارتباطی جدیدی را با برند جدید رونمایی کرده است.

منبع : زومیت

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *