برنامه نویسی اندروید

آیا تجارت شما به اپلیکیشن موبایل نیاز دارد؟!

اگر فکر می کنید داشتن یک اپلیکیشن موبایل تنها برای تجارت های بزرگ و موفق یا تنها تجارت های در بستر اینترنت مانند دیجی کالا یا اسنپ است کاملا در اشتباه هستید. امروزه بسیاری از تجارت های کوچک و حتی نوپا در سراسر دنیا از اپلیکیشن های موبایل و فرصت های موجود در بازار اپلیکیشن ها و گوشی های هوشمند بهره می برند. البته توجه داشته باشید که منظور ما دقیقا اپلیکیشن های موبایل است و نه سایت های واکنش گرا و یا به قول دوستان اهل فن Mobile Friendly !

در واقع ما در سراسر دنیا شاهد استفاده همه مدل کسب و کار از اپلیکیشن های موبایل هستیم. از کافی شاپ ها گرفته تا فروشگاه های کوچک و بزرگ شهر و شرکت های خدماتی ، تولیدی و … و حتی سیگار فروشی ها. همه و همه از فرصت و پتانسیل بازار اپلیکیشن های موبایل برای توسعه کسب و کار و افزایش مشتری استفاده می کنند.
اگر شما مدیر یک کسب و کار هستید یا می خواهید یک کسب و کار جدید ایجاد کنید و هنوز مطمئن نیستید که آیا ورود به بازار اپلیکیشن های موبایل برای کسب و کار شما مفید است یا خیر ، ما هفت دلیل مهم از دلایل مهم بودن اپلیکیشن های موبایل برای کسب و کار شما را دست چین کرده ایم.
امیدواریم خواندن نکات زیر و ورود صحیح به این بازار سرعت پیشرفت کسب و کار شما را بیش از پیش افزایش دهد.

دلیل شماره یک
در ذهن مشتریان خود ثبت خواهید شد.

آمار ها نشان می دهد که کاربران اینترنت در ایران (بیش از ۴۶٫۰۰۰٫۰۰۰ کاربر) بطور متوسط بیش از دو ساعت در روز با تلفن همراه هوشمند خود مشغول هستند. این موضوع فرصت بسیار خوبیست که نام برند خود را همیشه در ذهن کاربران ثبت کنید. زمانی که کاربر در بخش اپلیکیشن ها چرخ می زند اسامی و آیکون های بسیاری را می بیند که بدیهیست آیکون اپلیکیشن که نشانگر برند شماست فرصت ورود به ذهن کاربران را خواهد داشت.

 

دلیل شماره دو
یک کانال بازاریابی مستقیم خواهید ساخت.

توسط اپلیکیشن های موبایل می توان امکانات متنوعی به کاربران و مشتریان ارائه داد.
از اطلاعات عمومی ، معرفی محصولات و قیمت ها گرفته تا فرم های مخصوص ثبت سفارش ، رزرو ، امکان جستجو ، عضویت کاربران ، گفتگوی اینترنتی ، اطلاع رسانی های خبری و …

یکی از مهم ترین محاسن داشتن اپلیکیشن موبایل اینست که شما هرگونه اطلاعاتی که مایل هستید را می توانید در اختیار مشتریان خود قراردهید. در اصل یک رابطه مستقیم بین شما و مشتریان شما ایجاد خواهد شد بویژه با سرویس های اطلاع رسانی در بستر نوتیفیکیشن (Notification) کار شما بسیار آسان تر هم خواهد بود. کاربر بدون اینکه اپلیکیشن شما را باز کند ، مطلب مورد نظر شما ، محصول شرکت شما ، قیمت ها و تخفیف ها را خواهد دید.

 

دلیل شماره سه
برای مشتریان خود یک ارزش افزوده ایجاد خواهید کرد.

شما چه از اپلیکیشن های موبایل استفاده بکنید و چه از روش های سنتی بهره ببرید ، نیاز دارید که مشتریان قدیمی خود را راضی نگه دارید و آنها به خرید مجدد تشویق کنید.
کسب و کار های سنتی یک دفترچه یا یک کارت برای مشتریان وفادار ایجاد می کردند تا پس از چند مرحله خرید ، جوایز یا امتیازاتی برای تشویق دوباره مشتری به وی ارائه دهند.
اگر تمامی این امتیازات و تشویق ها از طریق اپلیکیشن موبایل شما انجام شود چطور؟ آیا نتیجه آن افزایش فروش و خوشحالی مشتریان شما نخواهد بود؟

 

برنامه نویسی اندروید

 

دلیل شماره چهار
برند خود را خواهید ساخت و شناخته تر خواهید شد.

داشتن یک اپلیکیشن موبایل در افزایش محبوبت برند شما بسیار موثر است و می تواند معیار آگاهی از برند (Brand Awareness) شما را افزایش دهد.
یک اپلیکیشن موبایل برای شما مانند یک بیلبورد خام عمل می کند. شما هرچه که می خواهید را می توانید بر روی آن بیلبورد چاپ کنید. می توانید یک اپلیکیشن پر از رنگ داشته باشید ، حتی می توانید آن را تبدیل به یک بازی ساده کنید تا مشتریان شما بیشتر مشغول اپلیکیشن شما شوند.
هرچه بیشتر کاربران خود را با اپلیکیشن خود درگیر کنید ، مسلما کاربران بیشتری را به مشتری تبدیل خواهید کرد.

 

دلیل شماره پنج
مشتریان شما بیشتر با شما ارتباط خواهند داشت.

مهم نیست که شما فروشنده محصولات هستید ، یا خدمات خاصی ارائه می دهید ، مشتریان شما نیاز دارند تا با شما در ارتباط باشند.
با داشتن یک سرویس پاسخگویی یا همان پشتیبانی اینترنتی در بستر اپلیکیشن به سادگی می توانید این خواسته مشتریان خود را برآورده کنید.
برای مثال اپلیکیشن هایی مانند زودفود یا ریحون را بررسی کنید. دیگر نیازی نیست که با یک رستوران تماس تلفنی بگیرید و غذای خود را سفارش دهید. تنها با پنج کلیک می توانید غذای خود را سفارش دهید.
برای کسب و کار شما نیز اینگونه است. مشتری ترجیح می دهد بجای تماس تلفنی با شما ، از طریق یک اپلیکیشن به سادگی به شما پیام دهد. با این سرویس شما رضایت مشتریان خود را افزایش خواهید داد.

 

دلیل شماره شش
از رقبای خود پیشی خواهید گرفت.

این روزها شرکت ها و کسب و کارهای کمی از اپلیکیشن های موبایل استفاده می کنند و این می توانند یک فرصت مناسب برای شما باشد تا از رقبای خود که از روش های سنتی برای معرفی خود استفاده می کنند ، به سادگی پیشی بگیرید.
دلیل شماره هفت
مشتریان وفادار خواهید داشت.

یکی از مهم ترین دلایل داشتن یک اپلیکیشن موبایل ، ایجاد مشتریان وفادار است.
امروزه اطراف ما پر است از انواع مختلف تبلیغات. از بیلبورد های خیابانی گرفته ، تا تبلیغات چاپ شده در روزنامه ها ، مجلات ، تراکت ها و …
ما بدلیل وجود اشباع در تبلیغات سنتی ، دیگر مثل قدیم نمی توانیم با مشتری خود در ارتباط باشیم و بر روی آن تاثیر بگذاریم.
دیگر وقت آن است که یک راه ساده و مستقیم برای ارتباط با مشتریان خود ایجاد کنیم و آنها را به مشتریان وفادار تبدیل کنیم.
البته من نمی گویم که اپلیکیشن موبایل تنها راه موفقیت کسب و کار شما خواهد بود اما همین که یک مسیر آسان برای ارتباط با مشتری خود ایجاد کنید که بتوانند با چند کلیک ساده با شما در ارتباط باشند ، شما را به پیروزی نهایی نزدیک تر خواهد کرد.
در پایان اگر مایل به برنامه ریزی و تولید یک اپلیکیشن موبایل استاندارد هستید ، مجموعه شرکت طراحی پرتو که می توان به عنوان یکی از قدیمی ترین و با تجربه ترین شرکت های فعال در حوزه اپلیکیشن موبایل نامید ، بهترین گزینه برای انتخاب خواهد بود.
پیشنهاد می کنم با تیم برنامه نویسی اندروید و iOS شرکت پرتو در ارتباط باشید و از خدمات حرفه ای و سرویس مشاوره رایگان این مجموعه استفاده کنید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *