برتری اندروید نسبت به ios و ویندوز موبایل در ایران

درست است که گوگل هم مانند اپل و مایکروسافت از ایرانی‌ها پشتیبانی نمی‌کند، اما چون خودش سازنده سخت‌افزار نیست، پس کاربر ایرانی می‌تواند چشم امید به پشتیبانی از شرکت‌هایی چون ال‌جی و سامسونگ سونی داشته باشد. مثلا فروشگاه Samsung apps یا lgworld هر دو به زبان فارسی و برای کاربر ایرانی به ارایه بازی و نرم‌افزار می‌پردازند. اما این دلیل اصلی در خرید نیست!
شما حتی می‌توانید با استفاده از برنامه‌هایی چون بازار (نمونه داخلی) و blackmart (نمونه خارجی) به بسیاری از نرم‌افزارها و بازی‌های اندرویدی دسترسی داشته باشید، بدون آنکه نیاز به عملی چون جیلبریک کردن باشد. حتی روت کردن که عملی معمول در گوشی‌های اندرویدی است نیز پیش شرط انجام این کار نیست، پس با خیال راحت و آسودگی بیشتر از سایر سیستم عامل‌ها به برنامه‌های اندرویدی دسترسی خواهید داشت.
یکی از عوامل بسیار مهم در پیشنهاد ما برای خرید یک گوشی اندرویدی، تنوع بسیار بسیار زیاد گوشی‌ها است (توجه کنید که کلمه بسیار را دو بار به کار بردم!)، تقریبا اکثر سازنده‌های مطرح جهانی اندروید را در سبد محصولات خودشان دارند، سامسونگ بزرگ‌ترین تولید کننده گوشی جهان، تمرکز اصلی‌اش بر روی اندروید است، سونی فقط سری اکسپریا و سیستم عامل اندروید می‌زند، سیاسیت ال‌جی بر تولید گوشی‌های اندرویدی است، موتورولا که دیگر از دارایی‌های گوگل است و بالطبع فقط اندروید می‌زند و اچ‌تی‌سی هم با آنکه زمانی طرف مایکروسافت بود، اما دیگر می‌داند مسیر موفقیتش از کانال اندروید می‌گذرد و در این بین بسیاری دیگر همچون هواوی، ZTE، پاناسونیک، ایسوس، ایسر و … محصولاتی را که تولید می‌کنند که باز بر مبنای سیستم عامل ساخت گوگل است، حتی اگر یک سازنده گمنامی همچون Oppo قصد رکورد شکنی داشته باشد، باز روی به اندروید می‌آورد. در واقع سیاست‌های گوگل سبب شده تا کار کردن و استفاده از این سیستم عامل بسیار راحت باشد (اگرچه گاهی اوقات سبب ایجاد مشکلاتی نیز می‌شود). در واقع می‌توان دلیل تکیه کردن اندروید بر جایگاه نخست گوشی‌های هوشمند را اقبال گسترده سازندگان نسبت به آن و همچنین پشتیبانی مناسب گوگل در به روز رسانی نسخه‌های جدید و افزودن امکانات خوب و تطبیق پذیری عالی‌اش با سخت‌افزارهای جدید دانست.
برای داشتن اندروید دیگر مجبور به هزینه گزاف نیستید (اگرچه گوشی‌های گران قیمت آن نیز به وفور پیدا می‌شود)، محدود به خرید مدل‌های خاص هم نمی‌باشید و حداقل نسبت به دیگر سیستم عامل‌ها از پشتیبانی بهتری برخوردار هستید.

بیمه البرز شرکت رنگسازی ایران شرکت اطلس خودرو شرکت فولاد یزد دانشکده علوم پزشکی
نماد اعتماد الکترونیک